Bořetice 2018 – aneb, náš splněný sen pokračuje…

Realitní setkání v Bořeticích proběhlo v neuvěřitelné pohodě, atmosféře a všem kolegům patří náš neskonalý dík. Věřím, že jsme byli všichni součástí tradice, která bude pokračovat ještě dlouho potom, co bude tento skvělý první ročník zapomenut. Přínášíme vám tak trochu pohled do zákulisí toho, jak to vzniklo, jak to proběhlo, jak to vypadalo a co…

Jak to vzniklo?

Tady je asi potřeba ještě jednou zopakovat, proč vůbec existuje projekt Makléři makléřům, protože i 1. Realitní setkání s tím hodně souvisí. Setkali jsme se s názory, že to děláme pro peníze, že díky tomu nabíráme makléře do svých týmů, že s tím vlastně není žádná práce, nebo že se chceme zviditelnit atd. A přitom ty pravé důvody jsou mnohem jednodušší, prostší a pro nás oba důležitější.

  • Spojujeme realitní makléře bez ohledu na realitní značku, která jim dodává zázemí. 
  • Dodáváme opravdové, autentické a hlavně prověřené know how z naší realitní praxe.
  • Cílíme pouze na nejúspěšnější realitní makléře, kteří se chtějí vzdělávat a budou na trhu i za několik let. 

V květnu 2018 přišel Martin s nápadem, že uspořádáme živé, společné setkání všech makléřů, kteří prošli našimi semináři. Když jsme si poprvé nad celou akcí sedli, netušili jsme, co nás opravdu čeká. Bylo to vzrušující a zároveň děsivé, protože jsme vůbec nevěděli, do čeho se pouštíme. A navíc to bylo velmi zavazující. Budovat prestiž, renomé, jméno, prostě důvěru projektu Makléři makléřům celý rok, a pak to zahodit jednou nepovedenou akcí? I to se mohlo stát.

Dali jsme hlavy dohromady a vymysleli téma. Z makléře podnikatelem. Proč? Protože je to nové téma, které tu ještě nebylo. Protože s tím přicházejí emoce a autentické příběhy jednotlivých speakrů. Protože každý z nás na své cestě životem prochází určitým vývojem a třeba se chce posunout z makléře “makléře”, na makléře “podnikatele”. Na naše semináře chodí velmi kvalitní a zkušení makléři, kteří se na trhu pohybují už pár let a pořád svoje podnikání vyvíjí, zlepšují a posouvají. 

A my jsme chtěli ukázat všem, jak podnikají jiní realitní makléři. Je to dobré pro inspiraci ostatním. A pro nastavení určitého trendu. Tím je spolupráce a sdílení zkušeností mezi všemi makléři. Myslíme si, že jen tak můžeme dokázat našim klientům, že jsme profíci, že je pro ně naše služba neuvěřitelně důležitá, že spolu umíme spolupracovat a táhnout za jeden provaz, protože právě to je přínosem pro naše klienty.

Bořetice 2018 - 1. realitní setkání úspěšných realitních makléřů

Bořetice 2018 – 1. realitní setkání

Jak to proběhlo?

Když jsme s Martinem v předvečer “setkání” dorazili do Bořetic, zdálo se, že je všechno špatně. Chtěli jsme utéct. Sebrat se, odjet zpátky do Prahy a zavrtat se někde hodně hluboko do sklepa, kde není signál. Očekávali jsme opravdu “OBROVITÁNSKEJ PRŮSER”. I přesto, že jsme na přípravě pracovali pilně několik měsíců, s hotelem si všechno odsouhlasili, bylo najednou spousta věcí špatně.

Pokoje byli připravené jinak, než bylo domluveno. Večeře naplánovaná na dřív, sklípek a ochutnávka jakbysmet a konferenční sál připomínal předvečer 38. Partajního sjezdu ÚV KSČ z roku 1986. Dlouhé stoly, bílé ubrusy, a na nich váza s umělým karafiátem, u stolů podélně zastrkané židle. WIFI byla v celém hotelu tak slabá, že to vypadalo, že se nedožije rána. Spojení s Tomem Smolou na Floridu a samotný rozhovor kvůli tomu prostě nevyjde, nabourá to náš program a zklameme všechny, kteří se na Martinův rozhovor s Tomem Smolou těšili. 

V tuto chvíli musím ocenit, jak byli všichni zaměstnanci v Bořeticích skvělí. Pomohli nám dát všechno do pořádku. Přebookovali všechny pokoje, upravili časy večeře, večera ve sklípku i ochutnávky a prezentace vína. Vyléčili wifinu, té se začalo dařit lépe, takže Martinovi umožnila spojit se s Tomem a natočit super rozhovor. Pak jsme si dali večeři, sklenku vína i s Radkem Brilou, který přijel, a šli jsme spát.

Ráno už bylo, až na tu příšernou nervozitu, všechno fajn. Po snídani jsme vyházeli stoly ze sálu, uzpůsobili uspořádání jako kino, připravili všechno potřebné, domluvili s hosteskami co a jak, nainstruovali kluky od kamer a zvuku a očekávali jsme příjezd hostů i speakrů. Ve 13:00 pak celá akce začala.

Jak to vypadalo?

Všichni, kdo jste tam byli, asi víte, jak to vypadalo. Fotky z akce najdete zase pod tímto odkazem. Musím říct, že mě celý obsah přednášek našich speakrů neuvěřitelně mile překvapil. Tolik osobních příběhů, tolik pravdy a autenticity jsem nečekal. Překonalo to moje očekávání z doby, kdy jsme celou akci i téma vymýšleli. 

Tímto bych chtěl ještě jednou moc poděkovat všem speakrům, kteří byli tak odvážní a skvělí, že před námi vystoupili a podělili se o svůj příběh. Pro mě třeba emoce a právě ta autenticita, byly tím novým prvkem na realitním trhu, který se moc nenosí, ale který tam neuvěřitelně chybí.

Děkujeme ještě jednou Ivance Cikánkové, Petru Vomastkovi, Tomáši Kučerovi z Brna, Tondovi Krumniklovi, Tomáši Smolovi z Floridy, Mojmíru Plavci ze Slovenskej realitnej unie, Radkovi Brilovi a Jirkovi Fardovi v neposlední řadě. Patří vám obrovský dík za to, že jste se podělili o to, co vám funguje. Byli jste první a věřím, že ne poslední.

Večeře a sklípek.

A ve chvíli, kdy skončila odpolední část, odebrali jsme se na pokoje a následně na večeři. A po večeři do sklípku, což byl druhý vrchol dne, tedy večera. Ne proto, že bychom tam připravili nějaký závratný program. Probíhala ochutnávka vín, bylo tam občerstvení, to ano.

Ale ze všeho nejdůležitější byla náplň večera ve sklípku, kterou jste tvořili všichni vy, kteří jste přijeli. Přes sedmdesát makléřů se semklo do jedné party, nikdo nebyl vidět víc ani méně. Najednou jsme přirozeně vytvořili tým, který táhne za jeden provaz. Od nikoho jsem neslyšel narážky na tu či onu značku. Všichni jsme tam najednou byli sami za sebe, ale zároveň za sebe. Na jedný lodi. 

A to nám s Martinem udělalo tu největší radost. To byl přesně ten důvod, proč jsme akci v Bořeticích uspořádali. A sedlo si to. Splnilo se to. Můžeme pokračovat dál.

A co tedy bude dál?

Už teď se tady můžete “předregistrovat” na další ročník, pokud jste to ještě neudělali. Není to závazná přihláška. Chceme jen vědět, s kolika z vás můžeme předběžně počítat, jak velký zájem bude. Je to pro nás i ukazatel toho, jak se vám v Bořeticích líbilo. I když podle hodnocení účastníků (najdete je tady) to dopadlo skvěle. A za to jsme moc rádi. A pokud jste nám ještě nenapsali, jak se vám v Bořeticích líbilo, inspirujte se přečtením ostatních hodnocení. A to vaše, nám prosím zanechte tady ve formuláři. 

Díky, že jste s námi byli a užili si to stejně jako my. Brzy se těšte na slíbená videa i z přednášek a my se těšíme na další akce s vámi. Michal a Martin.

 

Chcete podobné články najít přímo ve svém e-mailu?

Každou středu nový realitní článek, nebo video. Přidejte se k více než 256 odběratelům.

Formulář se odesílá, počkejte prosím...

Souhlasíte? Nesouhlasíte? Nebojte se rozvířit diskuzi...