10 důvodů proč

Včera jsem se zúčastnil vystoupení Richarda Robbinse a někdo se mě zeptal, jak to dělám, že jsem úspěšný.

Tak jsem se nad tím sám zamyslel a rozhodl se podělit s vámi o 10 důvodů. Protože můj seminář 26. 4. v Praze je zaměřený především na praktické rady, motivovat a inspirovat vás budu tady.

  1. Výchova od rodičů.
   Celý život jsem byl veden k tomu, že musím být slušný. Tenhle přístup, kdy je pro mě klient na prvním místě a nikdy bych nepodnikal kroky vedoucí primárně k mému prospěchu, mi vštípil táta, který podniká ve stavebnictví. Ono ho občas štve, že neumí podstřelit zakázku a pak si to doúčtovat na vícepracích. Já ale vím, že díky němu a mámě se budu mít v životě dobře.

 

  1. Soutěživost.
   Já prostě nechci primárně vydělat co nejvíc peněz. Chci být ale ten nejlepší makléř. Peníze přijdou, když se mi tohle podaří.

 

  1. Všeobecný přehled.
   Trávím hodně času na internetu. Čtu články. Když mě něco zajímá, přečtu si o tom na wikipedii. Sleduju sport. Tohle všechno mě baví a pomáhá k tomu, abych dokázal s klienty komunikovat. Abych se neztrácel, když budou mluvit o něčem, co je zajímá.

 

  1. Reality mě baví.
   Baví mě obor jako takový. Sleduju makléře a znám jich strašně moc, třeba jen přes Facebook. Čerpám jejich zkušenosti a dokážu pak s nimi pracovat a implementovat je do vlastního businessu.

 

  1. Viděl jsem všechny díly Ano Šéfe.
   Miluju jídlo a vaření, ale o tom to teď není. Zdeněk Pohlreich mě naučil, že zákazník je náš pán. Mám to v sobě 100% zakořeněné a nemusím se tudíž do takového uvažování nutit. Je to znát.

 

  1. Nejsem hamoun.
   Tenhle bod souvisí s předchozím. Platím všechny kolky na katastru. Platím štítky. Zastávám názor, že když už makléř dostane nemalou provizi, služba by měla být all-inclusive a tahat z klientů 1000 Kč na zápis zástavního práva je trapné.

 

  1. Investuju do marketingu.
   Za minulý rok čtvrt milionu korun.

 

  1. Rychle jsem pochopil, že je třeba delegovat.
   Nefotím, netočím. Tohle nechávám profíkům. Hodina mé práce je dražší než hodina práce mých dodavatelů. Oni nafotí a natočí stovky nemovitostí ročně, i kdybych si koupil stejnou techniku, jejich zkušenosti prostě nezískám.

 

  1. Makám.
   Ano, makám. 🙂 Jasně, jako každý člověk bez pracovní doby mám dny, kdy se fakt flákám. Když je ale potřeba, dokážu zabrat. Na začátku jsem byl v kanceláři od rána do večera, nasával informace a pořád něco vymýšlel. Bez toho bych to nikdy nedal.

 

 1. Věřím si.
  A nebojím se o tom mluvit. Mám zodpovědnost za celoživotní úspory mých klientů. Tu práci dělat umím. Kdybych si nevěřil, snadno bych se nechal zmanipulovat do něčeho, co by klientovi mohlo přinést více škody než užitku. Věřit si je prostě potřeba.

  Honza

Chcete podobné články najít přímo ve svém e-mailu?

Každou středu nový realitní článek, nebo video. Přidejte se k více než 256 odběratelům.

Formulář se odesílá, počkejte prosím...

Souhlasíte? Nesouhlasíte? Nebojte se rozvířit diskuzi...