Makléř jako lokální expert

Pojďme se společně zamyslet nad tím, proč by se vůbec měl realitní makléř zabývat lokálním marketingem a prací s tzv. expertní oblastí?

Jak o sobě uvažujete? Jste realitní makléř a klidně můžete být realitní makléř působící pod velkou a známou značkou. Ovšem na 99 % budete OSVČ. Řídíte vlastní business, platíte daně, sociální a zdravotní pojištění, jste šéfem vlastní firmy.

Jak velký budget má vaše firma na marketing?

Obecná poučka v našem odvětví zní systematicky investovat do marketingu 5-10 % z obratu, já raději říkám 10-20 % z obratu, počítejme s deseti procenty. Dejme tomu, že jste průměrný ambiciózní makléř a Váš obrat je 1 milion korun. Na marketing tedy máte 100 tisíc korun ročně, méně než 10 tisíc měsíčně. Jak velký okruh lidí lze s tímto rozpočtem kvalitně oslovit? Odpověď je jasná, moc velký ne.

Uvědomte si proto, že je zcela logické zaměřit se na menší oblast, kde se pohybujete a kde to znáte. Zásah se tím, že vás lidé v lokalitě budou potkávat, ještě zvýší.

Dále je ohromně důležité pochopit vlastní přidanou hodnotu

v případě prodeje nemovitosti v místě, kde to opravdu dobře znáte. Jasně, vygooglit si před prohlídkou obchody a restaurace v okolí je fajn, ale co když budete zájemci na prohlídce umět poradit nejlepší restauraci v okolí a vyjmenovat tři jídla, která si tam nejraději dáváte? Budete umět říct, že v Albertu je nic moc personál, ale v Bille je to o dost lepší?

Mám kolegu, který na jednom pražském sídlišti prodává více než 10 bytů ročně. Díky tomu si tvoří vlastní cenovou mapu zdejších bytů. Ano, cenové mapy jsou dnes již k dispozici pro všechny makléře na internetu, nic se však nevyrovná vlastní zkušenosti, mnohdy o ceně rozhodují drobné nuance a ty z map zkrátka nevyčtete.

Chcete se naučit,

jak si lokalitu vybrat, jak s ní pracovat a jak se stát opravdovým místním expertem, kterého lidé sami vyhledávají? Přihlaste se na mé školení Práce s expertní oblastí makléře 21. 2. 2018 v Olomouci!

Chcete podobné články najít přímo ve svém e-mailu?

Každou středu nový realitní článek, nebo video. Přidejte se k více než 256 odběratelům.

Formulář se odesílá, počkejte prosím...

Souhlasíte? Nesouhlasíte? Nebojte se rozvířit diskuzi...