7 realitních makléřů, které se vyplatí sledovat

Dnes vám dám jednu radu, kterou možná půjdu proti sobě jakožto “školiteli”.

Víte, že nejlepší realitní školení, na které můžete jít, je vlastně zdarma? Jak je to možné? Otevřete oči a dívejte se kolem sebe. Po světě a hlavně i po České republice běhá nemalé množství realitních profesionálů. Sledujte je, choďte s nimi na obědy, choďte s nimi na kafe, na pivo, na tenis, na golf, do sauny, kamkoliv vás napadne. Prostě se od nich učte, dělejte práci tak, jak ji dělají oni.

Já sám jsem se takhle přišel k věcem, které mě v mém pojetí práce ohromně posunuly. Dám vám teď návod, koho a proč sledovat:
 

Michal Souček


Michala nemusím dlouze představovat, ostatně znáte ho jako mého kolegu z tohoto projektu. Michal je podle mě nejlepší realitní marketér v ČR. Jeho pojetí práce není jen v tom, že natočí video, bude hustej před prodávajícím a kolegy, posbírá pár lajků a půjde dál. Michal přes ty videa fakt prodává! Fakt mu volají další prodávající. A to, přiznejme si, není úplně standard. Sledujte, jakým způsobem videa aranžuje, je vidět, že scénáře si pečlivě připravuje sám. Já jsem měl možnost Michala poznat osobně a považuju ho za mého kamaráda, za což jsem hrozně rád. Michal není namyšlený, takže když mu napíšete, na pivo s vámi rád půjde, jen se nestyďte 🙂
 

Radek Brila

Radek je pro mě vzorem člověka, který má neskutečně srovnaný osobní život. Není to asi ten nejznámější makléř a on ani není makléř, který by dělal nejvíc obchodů v ČR, rozhodně ale patří k nadprůměru. Potkal jsem se s ním, jak jinak, vloni na pivu s Michalem. A Radek mě za ten rok vážně hodně posunul. Já jsem střelec, neumím šetřit, chci všechno hned. On má tohle ohromně vybalancované – není to tak, že by si neuměl dovolit pěkné věci, to vůbec ne, on ale prostě ví, čeho chce dosáhnout za 2 roky, za 10 let a jde tomu naproti.

Jakým způsobem má nastavené finanční toky a jak propracovaný systém funguje, to jsem u nikoho jiného neviděl a strašně ho za to obdivuju. Je to skvělý makléř, který tu práci dělá na nejvyšší úrovni, zároveň ale ví, že mu stačí udělat XY obchodů ročně a nehoní se za každou korunou za nesmysl. Posouvá svou práci spíše k nemovitostně-investičnímu poradenství, které praktikuje nejen sám na sobě. Jeho work-life balance se prostě vyplatí sledovat.
 

Antonín Krumnikl

Tonda je můj kolega z RE/MAXu z Ostravy. Je to vostrej chlap, ale zároveň milující táta svých dvou dětí a podle mě neskutečný dříč. On umí v Ostravě, tak jako třeba Michal Hrubý, dělat práci na vysoké úrovni a nebrečí, že se mu to za tamní provize nezaplatí. Tonda se pustil zároveň do stavebnictví, v čemž mu fandím. Je pro mě velmi inspirativní ho sledovat nejen na Facebooku.
 

Petr Lang

Petr je můj další kolega z RE/MAXu, tentokrát ale z druhé strany republiky, z Plzně. Je to „realitní tygr“ jak zní ocenění pro makléře měsíce v jeho kanceláři. Vyplatí se ho sledovat, protože se nemusí nikam cpát, aby ho stejně všude bylo plno. Nevím, jak to dělá, ale chtěl bych to taky umět. 🙂 Jeho FB je skvělou kombinací osobních a pracovních příspěvků a je vidět, že práci makléře dělá s velkým nadšením, což mě hodně baví.
 

Martin Tesárek

Martina také nemusím moc představovat, jeho projekty každý makléř zná. Já však mám možnost nyní blíže poznat, co za úspěchem stojí. Je to perfekcionismus, domýšlení věcí, které mě vůbec nenapadnou, neskutečně propracovaný systém ve všem, co dělá. Sledujte Martinovu komunikaci, projíždějte zákoutí webů jeho projektů a pozvěte ho na kafe – až tehdy skutečně přijdete na genialitu, o které mluvím. Učte se z Martinova marketingu a posunete se zase o kus dál.
 

Zdirad Pekárek (a Markéta Večerníková)

Zdirad, můj uznávaný kolega z RE/MAXu, je člověk, díky kterému dělám lokální marketing a člověk, který mě nasměroval na tuhle, podle mě velice správnou cestu. Nebudete to mít tak jednoduché, abyste ho mohli následovat, musíte jít ven, konkrétně do Šestajovic a okolí na okraji Prahy, určitě ho tam v nějaké podobě potkáte. 🙂  S kolegyní Markétou tvoří tým, který pracuje v lokalitě systematicky a hlavně dlouhodobě. To je věc, o které na mém semináři mluvím a kterou doporučuji. Bude to už pár let, co Radek obětoval volnou sobotu a přišel k nám do kanceláře, aby mě a dalším kolegům poradil, jak na lokální marketing. Díky jeho nadšení a viditelným výsledkům jsem se do toho přes počáteční frustraci (plachta sama o sobě prostě nefunguje 🙂 ) zase vrhnul a teď si můžu mnout ruce…
 

Jan Kratochvíl

Honza je jedním z 5 nejlepších makléřů RE/MAXu za poslední rok a je za tím podle mě hlavně tvrdá práce a neustálé inovace, které ve svém businessu dělá. Líbí se mi, že i přes to všechno je prezentace jeho samého skromná a pokorná. Pracuje v týmu se svou sestrou a nyní má dokonce dvě asistentky, za což mu patří uznání – už nemáte zodpovědnost jen za sebe a svou rodinu, ale za další tři „zaměstnance“. Schválně se podívejte, co všechno Honza pro úspěch dělá.
 
Jsou samozřejmě i další, například Zdeněk Štourač, Jan Mistoler, Martin Lípa, Petr Vošmík, Lubomír Doleček, Petr Vomastek, Otakar Schuma, Karel Hubáček . A to jsem na spoustu dalších zapomněl 🙂
 
Víte, já to považuju za můj největší realitní úspěch – že jsem tohle pochopil. Je naprosto nezbytné sledovat, jak to dělá někdo jiný, protože dobré myšlenky, které přinesou prospěch jak vám, tak vašim klientům, je podle mého názoru kopírovat povoleno! 🙂
 
PS: článek je genderově nevyvážený z důvodu cenzury před mou přítelkyní 😀

 

~ Honza

Chcete podobné články najít přímo ve svém e-mailu?

Každou středu nový realitní článek, nebo video. Přidejte se k více než 256 odběratelům.

Formulář se odesílá, počkejte prosím...

Souhlasíte? Nesouhlasíte? Nebojte se rozvířit diskuzi...