Řídíte svoje finance?

Jak máte nastaven svůj fiskální režim? Znáte své profesní i osobní náklady? Umíte je řídit? Začínáte na začátku měsíce na nule a počítáte na konci, jak jste uspěli? Nebo výši svých nákladů neřešíte? Dokážete potom řídit i svoje příjmy? A je to důležité? Je to extrémně důležité. Makléř je podnikatel, to víme. A jako každý…

Jak máte nastaven svůj fiskální režim? Znáte své profesní i osobní náklady? Umíte je řídit? Začínáte na začátku měsíce na nule a počítáte na konci, jak jste uspěli? Nebo výši svých nákladů neřešíte? Dokážete potom řídit i svoje příjmy? A je to důležité? Je to extrémně důležité.

Makléř je podnikatel,

to víme. A jako každý podnikatel a obchodník musí znát v první řadě své výdaje. Pokud zná své výdaje a umí je ovládat, může tvořit rozpočet a plán na další období. Chytrý podnikatel své budoucí kroky plánuje velmi dopodrobna. Při tvorbě rozpočtu na příští období je totiž zásadní, abychom měli přehled o tom, jak si finančně stojíme.

Podle toho plánujeme

investice do osobního marketingu, do prezentací a prodejních kampaní našich nemovitostí, do vlastního vzdělání i do svých klientů. Pokud neznám své výdaje a neumím je identifikovat, těžko mohu plánovat a řídit svoji budoucnost i rozvoj. A pokud neplánuji a neřídím svoji budoucnost, vlastní rozvoj tím zbytečně oddaluji a nikam se neposouvám.

Znát a umět identifikovat

všechny své výdaje je nejpodstatnější součást podnikatelské činnosti. Pokud je umím identifikovat, umím je totiž zpravidla i snížit. A pokud je umím snížit, zbývá mi víc na můj rozvoj, marketing, vzdělání a klienty. A když se rozvíjím a investuji do marketingu, vzdělání a klientů, rostou logicky i moje zisky.

Stále existuje spousta makléřů,

kteří své podnikatelské výdaje neznají nebo jim nepřikládají velkou pozornost. Zvýšení efektivity a zvýšení osobních zisků totiž přímo ovlivňuje kvalitu našeho života i kvalitu naší práce, která se přímo úměrně odráží v našich konečných výdělcích.

Makléř by měl chtít řídit

svůj osobní i profesní život, nenechávat to náhodě, jak tomu často bývá. Šanci máme všichni stejnou, a to jenom jednu. Tak je potřeba ji využít. A to, že budeme řídit své náklady, znamená, že dokážeme řídit i zlepšovat svůj život.

Pokud totiž umím řídit své náklady,

dokážu efektivně ovlivňovat, a do jisté míry i řídit, svoje příjmy. Pokud nevíte jak na to, rád vám poradím. Přijďte na můj seminář Podnikatelské techniky makléře, na který se můžete přihlásit ZDE.

Chcete podobné články najít přímo ve svém e-mailu?

Každou středu nový realitní článek, nebo video. Přidejte se k více než 256 odběratelům.

Formulář se odesílá, počkejte prosím...

Souhlasíte? Nesouhlasíte? Nebojte se rozvířit diskuzi...